SOŠ a SOU Hustopeče

Akce školy

co se děje na naší škole

Kdy nás můžeš navštívit?

I. termín – sobota 19. října 2024 (9 – 14 hod)
II. termín – úterý 5. listopadu 2024 (17 – 19 hod)
III. termín – sobota 30. listopadu 2024 (9 – 17 hod)
IV. termín – úterý 17. prosince 2024 (8 – 17 hod)
V. termín – sobota 11. ledna 2025 (9 – 17 hod)
VI. termín – úterý  6. února  2025 (8 – 17 hod)

V pátek 13. prosince k nám do školy přijeli přednášet personalistka Veronika Mrázková, nadrotmistr Josef Drobilič z Armády CŘ, pprap. Kamila Haraštová, dva naši absolventi prap. Tomáš Móc a nstrzm. Jakub Křivák za Policii ČR a regionální koordinátorka informačních aktivit o EU Mgr. Nikola Pavlůsková. Během dopoledne byly žákům ISM3, ESML3 a ITVC4 představeny informace z personální oblasti (pohovor, psaní životopisu, motivačního dopisu, tipy personalisty), práce u Armády ČR a Policie ČR. Nakonec jim byl předán přehled o práci a studiu v zahraničí, výměnných pobytech či stážích. Na závěr jednotlivých bloků probíhala krátká diskuse a účastníci se mohli doptat.  Cílem bylo žáky připravit na budoucí pracovní život, pomoci jim správně zvolit a nebát se nových příležitostí po studiu.

Mgr. Kateřina Bališová

Setkání proběhlo ve středu 11. prosince v prostorách malířského centra. Pozvání přijali zástupci odborných škol a učilišť, na kterých se tyto obory vyučují. Účastníky přivítal a úvodní projev pronesl ředitel SŠP Hustopeče Ing. Zdeněk Hrabal a ZŘPV Milan Schovanec. Poté proběhla prezentace firmy JUB s. r. o., která se zaměřila na dekorativní hmoty DECOR. Teoretické informace byly doplněny praktickými ukázkami jednotlivých postupů a aplikací. Dále byl přítomným představen systém HYDROSOL Decor. Jedná se o dekorační systém pro ochranu povrchů vystavených vodě a vlhkosti.
Po odborné prezentaci následovala prohlídka výukových prostor malířského centra, hlavním bodem bylo plotrové pracoviště, kde probíhá výuka grafických programů s výstupem různých reklamních technik. Na závěr všichni pedagogové a zástupci firem byli seznámeni s průběhem a hodnocením druhého ročníku Hustopečského malířského workshopu, který se konal 6. 11. 2024 na naší škole. Následovala diskuze, která se zaměřila na aktuální témata odborného vzdělávání v učňovském školství.
Ing. Renata Jaborníková
Ve středu 11. prosince se v časných ranních hodinách vydala skupina čítající téměř 120 žáků do centra Solné komory – Salzburgu. Dopoledne jsme navštívili rodný dům Wolfganga Amadea Mozarta, kde jsme mohli, mimo jiné, obdivovat kostýmy i kulisy z opery Kouzelná flétna. Ten se nachází v ulici Getreidegasse, v českém překladu Obilná ulička, která je hlavní tepnou v srdci Starého Města salcburského. Je to nejznámější ulice města, najdete tu řadu obchůdků a kaváren. Dále naše kroky vedly k monumentálnímu dómu, římskokatolické barokní katedrále sv. Ruperta a Virgilia. Salzburský dóm je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Po prohlídce jsme se prošli nejstaršími vánočními trhy v Evropě, pro které jsou typické regionální potraviny a výrobky. Každý si mohl najít dle vlastní chuti: suvenýry, pochutiny, pro vánoční trhy tak typické kaštany nebo něco na zahřátí. S přicházejícím večerem jsme se museli s adventní atmosférou rozloučit a vyrazit na cestu domů. Vzdělávací exkurze přinesla nejen nové vědomosti, ale také řadu zážitků a inspirací.
Ing. Stanislava Gergelová

Od ledna 2025 hledáme učitele/učitelku odborných předmětů oboru Informační technologie na plný úvazek. Požadovaná aprobace: Informační a komunikační technologie (IKT, ICT).

Od nového školního roku 2025/2026 hledáme nového kolegu nebo kolegyni s aprobací Anglický jazyk a Matematika na plný úvazek.

Kontaktní osoba:
Ing. Jana Pokorná Králová
776 557 316
pokorna.kralova@ssp-hustopece.cz

Na začátku prosince jsme se vydali s třídami VČ1 a IT1 do adventního Brna. Nejdříve jsme navštívili Palác šlechtičen, kde jsme si prohlédli expozici Loutkařské umění. Prozkoumali jsme rozsáhlou sbírku loutek, dekorací a divadel. Expozice prezentuje vývoj loutek v časovém období dvou a půl století. Nejstarší loutky pocházejí z mirotické dílny řezbáře Mikoláše Sychrovského asi z poloviny 19. století. Z období amatérského loutkového divadla patří k nejvzácnějším Alšovy loutky z roku 1912 inspirované obrázky Mikoláše Alše a čtyři série Dekorací českých umělců z let 1913 až 1920. Po krásném kulturním zážitku naše kroky vedly do Mahenova divadla, kde se nás ujal vedoucí jevištního provozu David Wágner. Nejdříve nás seznámil s historií divadla, stavebním vývojem a uvedl různé zajímavosti, pak jsme nakoukli do všech prostor budovy. Prošli jsme si jeviště, hlediště, sklepy, technické místnosti, prezidentské lóže, orchestřiště a další. Nahlédli jsme se do míst, kam se běžný divák nedostane. Výlet splnil naše očekávání, něco nového jsme se naučili a zároveň jsme si užili předvánoční atmosféru jihomoravské metropole.

Mgr. Kateřina Bališová