Akce školy
co se děje na naší škole
Kdy nás můžeš navštívit?
I. termín – sobota 19. října 2024 (9 – 14 hod)
II. termín – úterý 5. listopadu 2024 (17 – 19 hod)
III. termín – sobota 30. listopadu 2024 (9 – 17 hod)
IV. termín – úterý 17. prosince 2024 (8 – 17 hod)
V. termín – sobota 11. ledna 2025 (9 – 17 hod)
VI. termín – úterý 6. února 2025 (8 – 17 hod)
V pátek 13. prosince k nám do školy přijeli přednášet personalistka Veronika Mrázková, nadrotmistr Josef Drobilič z Armády CŘ, pprap. Kamila Haraštová, dva naši absolventi prap. Tomáš Móc a nstrzm. Jakub Křivák za Policii ČR a regionální koordinátorka informačních aktivit o EU Mgr. Nikola Pavlůsková. Během dopoledne byly žákům ISM3, ESML3 a ITVC4 představeny informace z personální oblasti (pohovor, psaní životopisu, motivačního dopisu, tipy personalisty), práce u Armády ČR a Policie ČR. Nakonec jim byl předán přehled o práci a studiu v zahraničí, výměnných pobytech či stážích. Na závěr jednotlivých bloků probíhala krátká diskuse a účastníci se mohli doptat. Cílem bylo žáky připravit na budoucí pracovní život, pomoci jim správně zvolit a nebát se nových příležitostí po studiu.
Mgr. Kateřina Bališová
Od ledna 2025 hledáme učitele/učitelku odborných předmětů oboru Informační technologie na plný úvazek. Požadovaná aprobace: Informační a komunikační technologie (IKT, ICT).
Od nového školního roku 2025/2026 hledáme nového kolegu nebo kolegyni s aprobací Anglický jazyk a Matematika na plný úvazek.
Na začátku prosince jsme se vydali s třídami VČ1 a IT1 do adventního Brna. Nejdříve jsme navštívili Palác šlechtičen, kde jsme si prohlédli expozici Loutkařské umění. Prozkoumali jsme rozsáhlou sbírku loutek, dekorací a divadel. Expozice prezentuje vývoj loutek v časovém období dvou a půl století. Nejstarší loutky pocházejí z mirotické dílny řezbáře Mikoláše Sychrovského asi z poloviny 19. století. Z období amatérského loutkového divadla patří k nejvzácnějším Alšovy loutky z roku 1912 inspirované obrázky Mikoláše Alše a čtyři série Dekorací českých umělců z let 1913 až 1920. Po krásném kulturním zážitku naše kroky vedly do Mahenova divadla, kde se nás ujal vedoucí jevištního provozu David Wágner. Nejdříve nás seznámil s historií divadla, stavebním vývojem a uvedl různé zajímavosti, pak jsme nakoukli do všech prostor budovy. Prošli jsme si jeviště, hlediště, sklepy, technické místnosti, prezidentské lóže, orchestřiště a další. Nahlédli jsme se do míst, kam se běžný divák nedostane. Výlet splnil naše očekávání, něco nového jsme se naučili a zároveň jsme si užili předvánoční atmosféru jihomoravské metropole.
Mgr. Kateřina Bališová